Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailə üzvlərinə sosial ödənişlərin təyinatı prosesini davam etdirir.
Nazirliyin ictimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya şöbəsindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, Fond tərəfindən artıq 700-dək şəhidin 1700-ə yaxın ailə üzvünə Prezidentin aylıq təqaüdünün, pensiya və müavinətlərin təyinatı həyata keçirilib. Təyinatlar barədə ailə üzvlərinə məlumatlar da verilir.
Bu ay nazirlik tərəfindən şəhid ailəsi üzvlərinə təqaüd və müavinətlərin, ailə başçısını itirməyə görə pensiya və müavinətin e-təyinat sistemləri işə salınıb. Bu innovativ yeniliklər şəhid ailəsi üzvlərinə sosial ödənişlərin təyinatının da müraciət etmələrinə ehtiyac qalmadan, e-sistem üzərindən proaktiv qaydada, operativ şəkildə aparılmasına imkan verib.

Voter turnout reaches 44.84% in Azerbaijani parliamentary election as of 17:00
Central Election Commission (CEC) of Azerbaijan disclosed data related to voters turnout as of 17:00 in the voting process at today’s parliamentary elections in Azerbaijan, APA reports.
Farid Orujov, head of information center under the CEC Secretariat stated that   2 389 754  people have already cast their ballots as of 17.00, which means 44.84 % of the total number of eligible voters across the country.
Note that snap elections to Milli Majlis (Parliament) started at 08.00 and will end at 19.00.
Apa.az
1. First Vice-President Mehriban Aliyeva visited Europe’s largest pediatric hospital Bambino Gesù 2. Address of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev on the occasion of the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the New Year 3. President Ilham Aliyev received Chairman Joint Chiefs of Staff Committee of Pakistan 4. Chronicle of the Patriotic War: October 27 5. Chronicle of the Patriotic War: October 21 6. Chronicle of the Patriotic War: October 19