Azərbaycan-Ermənistan qoşunlarının təmas xəttində vəziyyət yenidən gərginləşib.
Yerli sakinlərinAPA-ya verdikləri mlumata görə, bu gün axşam saatlarından başlayaraq Tovuz rayonunun Əlibəyli kəndi Ermənistan silahlı birləşmələri tərəfindən intensiv atəşə tutulub.
Azərbaycan Ordusu düşmənə adekvat cavab verib.
Tovuz Mərkəzi rayon Xəstəxanasının baş həkimi Paşa Muradovun APA-ya verdiyi məlumata görə, atışma nəticəsində Tovuz rayonunun Əlibəyli kəndinin iki sakini, 1997-ci il təvəllüdlü Fərid Nəbi oğlu Məmmədov və 1962-ci il təvəllüdlü Anya Qara qızı Ələkbərova yaralanıblar. Onlar Tovuz Mərkəzi rayon Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.
Xəstəxananın baş həkinin müavini Səyyad Yusifov isə APA-ya bildirib ki, Fərid Məmmədov çənəsindən güllə yarası alıb. Anya Ələkbərovaya isə qarının ön divarının küt travması diaqnozu qoyulub. “Görünür, ona güllə dəyməyib. Güllə harasa dəyib və Anya Ələkbərova ya gülləbarandan qaçanda, ya da başqa bir şəraitdə xəsarət alıb”, – baş həkimin müavini deyib.
Müdafiə Nazirliyinin mətbuat xidmətindən APA-ya faktı təsdiqləyiblər. Bildirilib ki, Ermənistan silahlı birləşmələri Tovuz istiqamətində atəşkəs rejimini pozub. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin bölmələri düşmənə cavab atəşi verir. Hərbçilər arasında ölən və ya xəsarət alan yoxdur.
Qeyd edək ki, hadisədən bir az sonra Tovuzdan seçilmiş millət vəkili Qənirə Paşayeva yaralılara rayon xəstəxansında baş çəkib.
Tovuz Mərkəzi rayon Xəstəxanasının baş həkimi Paşa Muradovun APA-ya verdiyi məlumata görə, Bakıdan mobil – tibbi briqada Tovuza yola düşüb. “Mütəxəssislər xəstələrə baxacaqlar. Ehtiyac olsa, onlar Bakıya aparılacaq. Tərəfimizdən hər iki xəstəyə lazımı bütün tibbi müdaxilələr edilib”, deyə P.Muradov bildirib.

Вновь обострилась обстановка на линии соприкосновения азербайджанских и армянских войск. Как сообщили АПА местные жители, 25 июля, с вечерних часов армяне подвергли интенсивному обстрелу село Алибейли Товузского района.
Как сообщил АПА главный врач Товузской центральной больницы Паша Мурадов, в результате обстрела были ранены два жителя села Алибейли – Фарид Наби оглы Мамедов (1997 г.р.) и Аня Гара гызы Алекберова (1962 г.р.). Оба раненых госпитализированы.
Заместитель главного врача Центральной больницы Товузского района Сайяд Юсифов сообщил АПА, что Фарид Мамедов получил ранение в подбородок, а Аня Алекберова в область живота. Однако у второй ранение не огнестрельное. «Видимо, она упала, когда пыталась уберечься от пуль», — отметил Юсифов.
В министерстве обороны данный факт подтвердили. Как сообщили АПА в министерстве, армянская сторона нарушила режим прекращения огня. Вооруженные Силы Азербайджана дали отпор противнику, пострадавших среди военных нет.
Отметим, что после произошедшего инцидента пострадавших навестила народный депутат от Товузского района Ганира Пашаева.