1981-ci ildə Bakıda anadan olub. Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetini bitirib. 2002-ci ildən Azərbaycan Fotoqraflar Birliyinin üzvüdür. Çoxsaylı sərgi, seminar, konfrans və festivallarda iştirak edib. 2010-cu ildə, “National Geographic” jurnalı foto-şəkil bölməsinin sabiq direktoru Kent Kobersteenin rəhbərlik etdiyi seminarda birinci yeri tutub. Həmçinin, 2010-cu ildə “İlin fotoqrafı” mərasimində “Gümüş Arqus”, 2011-ci ildə isə “İlin kuratoru” nominasiyasında qalib gəlib.
Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının köhnə yataqxanasına Ermənistanın Azərbaycana təcavüzündən sonra ermənilər tərəfindən işğal olunmuş müxtəlif ərazilərdən məcburi köçkünlər yerləşdirilmişdi. Fotolarda həmin insanların bir qisminin həyatı göstərilir. Bakı, Azərbaycan, 2011
Qadın yataqxananın ümumi mətbəxində satış üçün konservlər hazırlayır.Qadın yataqxananın ümumi mətbəxində satış üçün konservlər hazırlayır.Yataqxananın damında təhlükəli uşaq oyunları.Yataqxananın damında təhlükəli uşaq oyunları.Uşaqların oynamaq üçün həvəslə qaçdıqları damdan qayıdan nənəYataqxananın 4-cü mərtəbəsi. İstifadə olunmayan, köhnə, zibillə dolu lift şaxtası. Yataq ağlarının qurudulması üçün istifadə olunan meydança.Yataqxananın 4-cü mərtəbəsi. İstifadə olunmayan, köhnə, zibillə dolu lift şaxtası. Yataq ağlarının qurudulması üçün istifadə olunan meydança.Yataqxananın 4-cü mərtəbəsi. İstifadə olunmayan, köhnə, zibillə dolu lift şaxtası. Yataq ağlarının qurudulması üçün istifadə olunan meydança.Oğlan və qızların müxtəlif oyunları.Oğlan və qızların müxtəlif oyunları.İki uşaq anası olan 21- yaşlı qız. Böyük uşağın 6 yaşı var. Erkən nikahlar normal yaşayış şəraiti olmayan məcburi köçkünlər arasında geniş yayılıb.İki uşaqla balaca otağa sığınmış ailə. Kiçik uşaq ürək çatışmamazlığından əziyyət çəkir.İki uşaqla balaca otağa sığınmış ailə. Kiçik uşaq ürək çatışmamazlığından əziyyət çəkir.İki uşaqla balaca otağa sığınmış ailə. Kiçik uşaq ürək çatışmamazlığından əziyyət çəkir.
Aparıcı: Fuad İlyas oğlu Babayev, 1992-ci ildə Sankt-Peterburq Dövlət Universitetinin fəlsəfə fakultəsinin məzunu, Qərb Universitetində Politologiya kafedrasının müəllimidir. “Space” müstəqil televiziya şirkətinin xəbərlər departamentinin direktor müavinidir.
Azərbaycan Respublikasının Minatəmizləmə Agentliyi (ANAMA) işğaldan azad edilmiş ərazilərdə minatəmizləmə fəaliyyətinə cəlb olunmuş qurumlar tərəfindən mayın 1-11-də icra edilən əməliyyatlara dair məlumatı açıqlayıb.

Из серии «Вынужденные переселенцы»
В 2004 году закончила Азербайджанский Государственный Экономический Университет — Master of Business Administration (MBA), Финансы.
Является членом Объединения фотографов Азербайджана с 2002г. Принимала участие в многочисленных выставках, семинарах, конференциях и фестивалях. В 2010 году, нa семинаре для профессиональных фотографов под руководством бывшего фоторедактора и директора отдела фотографии журнала National Geographic Кента Коберстеена, заняла первое место. Так же в 2010 году на церемонии «Фотограф Года» стала победителем в номинации «Серебряный Аргус», в 2011 в номинации «Куратор Года». Старое общежитие Азербайджанской Государственной Нефтяной Академии, куда после событий 20 января 1990 года заселялись беженцы из разных территорий, оккупированных армянской армией. Баку, Азербайджан, 2011
21-летняя молодая женщина. Мать двоих детей. Старшему ребенку 6 лет. Ранние браки очень распространены среди неустроенных беженцев. от порока сердца.
21-летняя молодая женщина. Мать двоих детей. Старшему ребенку 6 лет. Ранние браки очень распространены среди неустроенных беженцев.
Qadın yataqxananın ümumi mətbəxində satış üçün konservlər hazırlayır. Bakı, Azərbaycan, 2011
Женщина занимающаяся консервированием на продажу в общей кухне общежития.
Yataqxananın ümumi mətbəxi.
Опасные детские игры на крыше общежития.
4-ый этаж общежития. Старая, заваленная мусором, неиспользуемая шахта лифта. Площадка, используемaя для сушки белья. Ребенок, играющий в уединении.